Wiosna

Pomimo, iż wiosny nadal jak na lekarstwo ( czy jest na to jakieś lekarstwo???), proponuję juz myśleć o niej na poważnie i – o ile jeszcze ktoś tego nie zrobił lub zaniedbał się zimowo – zacząć się znów ruszać.

Każde tego typu przedsięwzięcie powinno byc poprzedzone rozważną analizą naszego obecnego stanu, kondycji, diety i tego, co pragniemy osiągnąć, podejmując wysiłek. Czy będzie to praca nad kondycją, czy nad mięsniami czy elastycznością… 

Każdy powrót do sprawnośći tudzież jej zdobywanie „od podstaw”, to dlugotrwała i żmudna niejednokrotnie praca, dla wielu zniechęcająca ale dla wielu bardzo mobilizująca. Warto pamiętać, że – zgodnie ze starym przyslowiem – każda podróż zaczyna się od jednego kroku.

W moim przekonaniu, praca z cialem to przede wszystkim wiedza o jego budowie, funkcji oraz mozliwościach w nim tkwiących. To także wiedza o metodach treningowych, funkcji odżywiania w tym, co dzieje się na poziomie komórek wręcz no i także o regeneracji z wysilku, gdyz bez tego nie ma oczyszczania ciała z toksyn.

Polecam Państwu lekturę, która z pewnością zainteresuje i pomoże w zdobyciu celu, do którego zmierzacie. Autor nie jest bynajmniej teoretykiem. Jego uwagi zawarte w książce poparte są doświadczeniem własnym, jak i pracą trenerską.

http://wydaje.pl/e/181-dni-do-nowej-sylwetki2

 

o Autorze:

Tomasz Wisniewski, 3 dan Aikido Aikikai, z wykształcenia: mgr inż. informatyk. Posiada uprawnienia instruktora rekreacji ruchowej ze specjalnością: samoobrona (Ministerstwo Edukacji Narodowej i Sportu 2005) oraz licencję instruktora Aikido (Polska Federacja Aikido 2006). 

Radiologia jest niewątpliwie potrzebna... ;-) / Radiology and its secrets...
Czy da się narysować chorobę?