blodef

Walki z mitami ciąg dalszy..

Dostalem mnóstwo maili, w których przewijały się różne tematy do opisania w kwestii obalania mitów. Przystepuję więc do dalszych egzekucji.

MIT NR 10: „przewiało mnie i nie mogę ruszać szyją”: ciało, które jest zdrowe i sprawne nie będzie reagowało na żadne czynnniki zewnętrzne. Jeśli „przygotujemy” je wystarczająco, oslabimy i ograniczymi zdolność znoszenia czynnikow zewnętrznych, nie będzie potrzeba nie wiadomo czego, by ograniczyc dodatkowo jego funkcję tudzież wprowadzić po prostu w stan dysfunkcji, Tak więc – źle przespana noc i nieruchoma rano szyja tudzież lędźwia świadczą jedynie o tym, że cialo od dawna „szykowało” się do tego stanu a my mu tylko w tym wydajnie pomogliśmy.

MIT – OBALONY

MIT NR 11: „przy dyskopatii nie wolno uprawiać sportu”: a to niby dlaczego??? skoro dyskopatia jest niczym więcej, jak oznaką mijającego czasu w kręgoslupie, a dokładnei w jego tarczach, to kto może postawić granicę uprawiania sportu  w oparciu o wiek?? Jedyne ograniczenia pojawiają się w stanach ostrych i podostrych, w pozostalych – nie ma żadnych.

MIT – OBALONY

cdn…

Kolejny mit idzie pod nóż
My Aikido and hands are on aikidojournal.com!!! Enjoy reading and spread the news.