blodef

Wakacyjne warsztaty dla rodziców DZIECKO JAKO MISTRZ ŻYCIA

Projekt Edukacyjny BANG zaprasza na cykl wykładowo – warsztatowy:

Dziecko jako mistrz życia, stereotypy wychowawcze

Już w wakacje zapraszamy na warsztaty dla Rodziców!!!

Cykl ma na celu zapoznanie uczestników z destrukcyjnym wpływem stereotypów językowych i wielokrotnie nieuświadomionego, błędnego myślenia o dzieciach. Warsztaty mają wskazać na co zwracać uwagę w rozwoju psycho-ruchowym dziecka od niemowlaka po dojrzewającego nastolatka.Zajęcia, których filarem jest holistyczne podejście do wychowania dzieci, dodatkowo urozmaicane są wiadomościami dotyczącymi znaków japońskich i zawartymi w nichprawdami. Tajemnice znaków i opisana w nich otaczająca rzeczywistość stanowią malownicze tło do dyskusji i rozważań na ważne tematy.

Harmonogram spotkań:

Spotkanie 1 – 16 lipca 18.00-20.00 Dziecko jako mistrz (znak na kobietę, mężczyznę, matkę, ojca, dziecko) wprowadzenie.Zagadnienia rozwoju psycho-ruchowego, emocjonalność tkanek i narządów.

Spotkanie 2 – 23 lipca 18.00-20.00 Aparat żucia u dziecka, funkcja oraz znaczenie symboliczne – analiza znaku „zęby”.Wpływa aparatu żucia na pozostałą część ciała.Stereotypy językowe: „Pogadamy jak dorośniesz”, „Koniec dyskusji”.Autoterapia żuchwy.

Spotkanie 3 – 30 lipca 18.00-20.00 „W życiu trzeba mieć sztywny kark i twardy tyłek, jeśli chce się mieć miękkie serce”, pokora i szacunek, czyli jak budować własny autorytet w oczach dziecka. Jak poprawnie się ukłonić, różnice w ukłonach.

Spotkanie 4 – 13 sierpnia 18.00-20.00 „Chłopaki nie płaczą”, „Nie maż się jak baba”, „Nie bądź beksą”Oddech, łzy i co dalej? Lecznicza rola oddechu – ćwiczenia.

Spotkanie 5 – 20 sierpnia 18.00-20.00 Fakty i mity dotyczące brzucha – wystający brzuch u małych dzieci, płaski brzuch, rolamięśni brzucha w odciążaniu kręgosłupa, brzuch jako centrum ciała, plecak czy„brzuchak”? Gimnastyka korekcyjna – fakty i mity. Mistyka brzucha, spotkanie nieba i ziemi w filozofii Orientu.

Spotkanie 6 – 27 sierpnia 18.00-20.00 Biodra jako królestwo życia, symbolika i emocje bioder (znaki).Rozwój bioder u dzieci, sadzanie na nocnik, higiena bioder jako gwarancja zdrowego życia. Żabka czy po turecku? – nauka siadu w parterze.

Nasz autorski program BANG w niespotykany sposób zapewnia Rodzicom edukację, daje rzetelną wiedzę w zakresie poznawanego materiału oraz wyjaśnia wielokrotnie dyskutowane problemy wychowawcze. Dzięki naszym warsztatom mogą Państwo spojrzeć na własne dzieci z nowej, jaśniejszej perspektywy, co sprawi, że relacje z dziećmi będą radośniejsze, łatwiejsze i pozbawione niepotrzebnych lęków.

Jeśli są Państwo zainteresowani naszym programem lub mają Państwo pytania zapraszamy do kontaktu z organizatorami:

Agnieszka Nowacka, japonistka, tel. 501 124417, znakownia.blox.pl,

Bartłomiej Gajowiec, fizjoterapeuta, tel. 602 786988, gajowiec.pl

Facebook – Projekt Edukacyjny BANG

MIEJSCE WARSZTATÓW: Warszawa, Dąbrówka, ul. Kogucia 34,

dojazd: z pętli Wilanowska w kierunku Piaseczna wszystkie autobusy do przystanku Jagielska (na żądanie) lub z przystanku Metro Stokłosy i autobus 209 do przystanku Jagielska; dalej spacerem ulicą Jagielską do Koguciej. Jeśli pogoda dopisze zajęcia będą odbywały się na świeżym powietrzu.

KOSZT:– cykl obejmuje 6 spotkań (każde po 2h)– ZNIŻKA dla par !!! (cena zawiera VAT) dla jednej osoby: 300zł za cały cykl, dla par: 250zł /osoba za cały cykl

zgłoszenia przyjmujemy do 15 lipca 2012 roku pod adresem:aoi@o2.pl

z a p r a s z a m y

Miła wiadomość
Dlaczego warto rozciągać mięśnie przywodziciele uda?