bole_stawu_biodrowego

Prelekcja w szkole jogi Adama Bielewicza – Typy miednicy a predyspozycje ruchowe

W niedzielę, 9 października 2016 r., w godz. 14.00 – 16.00/16:30 zapraszam do Joga Centrum przy ul. Pankiewicza 1 na prelekcję pt.:

TYPY MIEDNICY a predyspozycje ruchowe

Miednica to biologiczne i mechaniczne centrum naszego organizmu o niebagatelnym wpływie na kondycję i sprawne funkcjonowanie wszystkich układów ciała: tak od strony narządów wewnętrznych, jak i np. kręgosłupa itd. Różnice anatomiczne w jej budowie stanowią przedmiot zainteresowania i badań specjalistów z wielu dziedzin. Jak często jednakże zwracamy na to uwagę w codziennym życiu?

Tymczasem trzy podstawowe typy miednicy to trzy, niekiedy zupełnie różne, predyspozycje i potrzeby ruchowe wynikające z wprost z jej budowy anatomicznej. Każdy z nich coś oferuje, ułatwia, ale i stawia pewne wymagania czy ograniczenia.

Świadomość istnienia typów miednicy, a przede wszystkim własnej przynależności do któregoś z nich, umożliwia nam właściwy dla swojej budowy ciała, bezpieczny i sensowny, dobór form aktywności ruchowej oraz odpowiednie stawianie sobie celów treningowych. Uwzględnianie potrzeb, możliwości i ograniczeń naszej miednicy sprzyja zachowaniu pełnej sprawności tego obszaru na długo.

O tym będzie mowa na najbliższym spotkaniu w Joga Centrum Adama Bielewicza.

bole_stawu_biodrowego

Wschodnie Targi Rehabilitacji
Międzynarodowy Dzień Osób Starszych 2016 w Ogrodzie Saskim w Warszawie