foto_o_mnie-kolko

Bartłomiej Gajowiec

Fizjoterapeuta

W swojej praktyce skupiam się głównie na pracy z pacjentami w bólu, których dolegliwości związane są bezpośrednio z dysfunkcjami narządu ruchu spowodowanymi przez różnego typu napięcia, przeciążenia oraz urazy, jak i tymi, u których przyczyną schorzeń bywa, często niedoceniany, czynnik emocjonalny.
Dzięki posiadanej wiedzy, umiejętnościom oraz doświadczeniu, zarówno w zakresie diagnostyki, jak i leczenia, wspólnie z chorym docieram do pierwotnych przyczyn jego problemu, co umożliwia wkroczenie na drogę prawdziwie efektywnej terapii, która od samego początku przynosi zauważalne efekty.
Od 1999 roku prowadzę własną praktykę rehabilitacyjną na warszawskim Ursynowie, w gabinecie przy ul. Surowieckiego 8/165A, lokal Orthokliniki.

Doświadczenie

Swoje doświadczenia zawodowe zdobywałem w Instytucie Reumatologicznym w Warszawie na oddziale Reumoortopedii, w Centrum Rehabilitacji w Konstancinie, w Centrum Medycznym Medicover, w lecznicy Dantex Med oraz w szpitalu Norfolk&Norwich Hospital w Anglii. Zdałem również egzamin z teorii i praktyki medycyny manualnej przed komisją Polskiego Towarzystwa Medycyny Manualnej oraz egzamin specjalizacyjny na I stopień specjalizacji w rehabilitacji przed komisją Centrum Medycznego Kształcenia Podyplomowego.
Jestem również pomysłodawcą i założycielem inicjatywy Rusz Biodrem propagującej ideę budowania świadomości roli mądrego ruchu w profilaktyce różnego rodzaju dysfunkcji organizmu oraz poprawie jakości życia.

Założenia terapii

Coraz wyraźniej dostrzegam wpływ przeżyć każdego człowieka na powstawanie różnego rodzaju dolegliwości mogących prowadzić następnie do faktycznych schorzeń organicznych. Ich usuwanie niejednokrotnie staje się udręką dla chorych, ale także dla specjalistów z powodu nieustępowania choćby objawów schorzenia. Kluczem jest tu dotarcie do źródeł problemu. Współpraca ze specjalistami z dziedziny psychologii i psychoterapii niezwykle wzbogaciła moją wiedzę na ten temat.
Jeśli więc problem zdrowotny wydaje się nie mieć końca, a tym bardziej uchwytnego początku, jeśli nieustanne wizyty w przeróżnych gabinetach nie przynoszą skutku, a kolejni specjaliści rozkładają ręce, wypowiadając nieszczęsne „tak musi być, do bólu trzeba się przyzwyczaić” – to znak, że czas na realne leczenie..

Z doświadczenia wiem, że w wielu przypadkach potrafię skutecznie pomóc.

Jeśli nie możesz znaleźć artykułu lub produktu, chcesz umówić się na wizytę lub zadać jakieś pytanie - zapraszam do kontaktu!