blodef

Negatywna kombinacja myślowo-uczuciowa

Negatywna kombinacja myślowo-uczuciowa prowadzi zawsze do wytwarzania odruchu warunkowego. Podświadomość chce być wiernym sługą świadomości, bezkrytycznie i wiernie słucha jego poleceń. Poniżej przytaczam historię niezwykle jasno obrazująca takowe zależności:

„Zajączek zapragnął zjeść na śniadanie jajecznicę, ale nie miał patelni. Postanowił ją pożyczyć od najlepszej gospodyni w lesie – od lisicy. W drodze do niej zaczął rozmyślać: dobra to ona jest, ale lisica, no więc chytra, więc pewnie nie pożyczy patelni.. Ale kto wie, może pożyczy, jestem głodny, pewnie pożyczy..no ale ja uchodzę za fajtłapę, więc pewnie będzie się bała, że porysuję jej te piękną teflonową patelnię…nie pożyczy..zwolnił kroku, do cholery, musi mi pożyczyć, bo jestem bardzo głodny..no ale mówią o mnie, że jestem brudas, więc pewnie nie pożyczy, bo będzie się bała, że oddam jej brudną patelnię..i w tej chwili stanął przed drzwiami lisicy i zapukał. Lisica otworzyła i grzecznie spytała: czego sobie życzysz zajączku?? Zajączek wrzasnął; a wsadź sobie te swoja patelnię gdzieś!! i trzasnął drzwiami, wlekąc się na powrót do swojego domku, z sercem wypełnionym smutkiem, goryczą, żalem i wstydem.”

Złe uczucia są nękającym objawem szczególnej kombinacji nieuporządkowanego myślenia oraz kapryśnej, agresywnej emocjonalności. Bez neutralizowania złych uczuć nie ma szans na przerwanie negatywnego stymulowania ze sfery psychiczno – duchowej. Złe uczucia wyznaczają złe cele i prowadzą do porażki.

Wkrótce o tzw. zespołach rodzicielskich…

kontakt: www.gajowiec.pl, gabinet@gajowiec.pl, tel. 0602 786 988

Zawieszenie emocji w ciele wg A. Lowena - krótka charakterystyka
9 X prelekcja