rewol-twarz

Oferta Współpracy

RUCH jako podstawa zdrowego rozwoju i równoważnego życia.

Ruch towarzyszy człowiekowi przez całe życie i jest formą życia, która trwa już w komórkach ciała. Dzięki niemu żyjemy, odżywiamy swoje narządy, dostarczamy do nich krew, oddychamy, budujemy kości, przyzwyczajamy je do obciążeń, stymulujemy nasz mózg, a przez to oddziałujemy na umysł. Ruch jest jedyną formą aktywności, która stanowi grunt harmonijnego rozwoju całej osobowości. Rozwój człowieka, jako osoby, warunkowany jest równowagą bodźców, wyzwań, stawianych na danym etapie życia zadań. Bez ruchu świeżość ciała i umysłu się nie uda. Ruch nie oznacza jednak bylejakości i jednostronności. Ruch jest wypadkową świadomego posługiwania się ciałem, umysłem oraz zaopatrywaniem ciała w odpowiednie substancje odżywcze. Odpowiednie oznacza w tym kontekście zdrowe, wskazane, bynajmniej nie te, których pełno na sklepowych półkach, a które wcale nie służą odżywianiu, a wręcz odwrotnie.

Konsekwencją braku ruchu / sportu / aktywności fizycznej

jest narastająca liczba dolegliwości bólowych, nakładające się na siebie schorzenia, które tworzą niejednokrotnie zamazany obraz stanu zdrowia, trudny do rozpoznania, a przez to do ewentualnego leczenia. Dotyczy to każdego układu ciała człowieka z osobna i wszystkich razem.

Czym to można zmienić?

Ruchem

Ruch jest tak cenny, zdrowy i potrzebny, że nic go nie jest w stanie zastąpić. Całkowita zmiana w rozumieniu, czym jest ruch, jest bardziej, niż potrzebna.

Prelekcje

Proponowane prelekcje są otwarciem drzwi na wiedzę i zrozumienie istoty ruchu w życiu człowieka. Pozwalają spojrzeć na tę aktywność jako przeciwwagę dla długotrwałej pracy siedzącej oraz sytuacji, które czasem przerastają naszą umiejętność radzenia sobie ze stresem czy też po prostu są doskonałą inwestycją w zdrowe ciało, które będzie nam długo i dobrze służyć. Prelekcje są też ważnym elementem Employer Branding szczególnie w kontekście dbania o zdrowie pracowników oraz prowadzić profilaktykę prozdrowotną w firmie.

Propozycje ćwiczeń

Każdy z nas ma określone zdolności i predyspozycje ruchowe. Znając je, możemy je wypełnić ruchem, ale i sięgać po takie jego aspekty, które dotychczas nie były nam znane. Dzięki nim ciało jest stymulowane, rozwija się bez względu na wiek czy stan. 25 lat doświadczenia w pracy z ludźmi w różnym stanie zdrowia pozwala mi zaproponować wybrane ćwiczenia, których skuteczność potwierdzona została efektami terapii.

Sięgajmy wspólnie po sprawdzone metody dbania o siebie teraz i na przyszłość, by zapobiegać leczeniu.

Kontakt

Bartłomiej Gajowiec

+ 48 602 786 988
gabinet@gajowiec.pl

Barbara Mazur

+ 48 609 555 254

Jeśli nie możesz znaleźć artykułu lub produktu, chcesz umówić się na wizytę lub zadać jakieś pytanie - zapraszam do kontaktu!