BEZDOTYKOWO…

Kilka dni temu natknąłem się na – i znów – reklamę. Tym razem dotyczyła aplikatora mydła dla dzieci. Krótko i zwięźle o co szło? Żeby się dzieci nie brudziły myjąc ręce, bo będąc zmuszone do zaaplikowania sobie mydła na ręce przed umyciem, muszą dotknąć urządzenia. A tu jest taki myk, że urządzenie widzi i jest mądre i psiknie mydłem na ręce i po temacie. Powiem tak: różne rzeczy przychodzą mi do głowy i próbuję znaleźć odpowiedź na pytanie: jaki jest cel ćwiczenia, ale nie umiem.

Bezdotykowy aplikator mydła. Bezdotykowy kran. Bezdotykowy bilet do autobusu. Bezdotykowe gotowanie. Bezdotykowa myjnia. Bezdotykowy sport. Bezdotykowe dotykanie. Bezdotykowe przytulenie. No i wreszcie bezdotykowe ubieranie się, wiązanie butów i bezdotykowa praca w ogródku.

Myślę, że ktoś oszalał a przynajmniej idzie ku szaleństwu.

Ręce i znaczenie dotyku są przecież nadal niedocenione. Pisze się o tym i trąbi prawie na każdym rogu, namawia się ludzi, by obejmowali nawet obcych a tu bęc – odcinamy dotyk. Przypomina mi to troszkę futurystyczne filmy, na których dotyk jest zabroniony, gdyż jest za bardzo ludzki. Bez bodźca DOTYKU człowiek nie może się normalnie rozwijać. Nie nauczy się swojego ciała, przestrzeni, nie pojmie, co znaczy czułość, ciepło, nie wytworzy odpowiednich połączeń w mózgu, które pozwolą mu funkcjonować najpełniej, jako jednostce.

Brawo pomysły na bezdotykowość świata…

Kolana
Rozpoczynam nowy cykl: CZY WIECIE, ŻE.