3foto_klocek_ruszbiodrem_home

Rusz Biodrem

Zdrowe biodra to zdrowy człowiek.

Inicjatywa Rusz Biodrem powstała na bazie wieloletnich doświadczeń w pracy z pacjentami, rozmów z nimi, zadawanych pytań, prób przekazywania im pomysłów oraz rozwiązań, w jaki sposób sami mogą sobie pomóc. Do współpracy przy projekcie zaprosiłem specjalistów z wybranych dziedzin pracy z ciałem.
Rusz Biodrem to pomysł na popularyzację mądrego dbania o siebie, z szacunkiem i zrozumieniem dla własnego ciała. Pokazujemy, że przy odrobinie wiedzy i chęci mądre dbanie o siebie jest możliwe w każdych warunkach. Ponieważ każdy z nas posiada biodra – Rusz Biodrem dotyczy każdego. Ponieważ nawet wstanie z krzesła to ruch – Rusz Biodrem zachęca do podjęcia dostępnej, najprostszej nawet aktywności, by pobudzić życiowe procesy. Ożywienie struktur ciała przenosi się bowiem na ożywienie istoty naszego wnętrza, a co za tym idzie na pozytywną zmianę w obrębie każdego z nas. Warto o to zadbać…

Dlaczego biodra

Kluczem do zdrowia człowieka jest równowaga statyczna i dynamiczna obszaru bioder oraz miednicy, która znajduje bezpośrednie przełożenie na wszystkie obszary i funkcje naszego ciała. Stan bioder, ich elastyczność, sprężystość, „przestrzeń”, ruchomość i ruchliwość koresponduje z naszą fizycznością ale i emocjonalnością. Elastyczne biodra to elastyczne ciało, ale także elastyczny umysł. Zwarte i pozamykane biodra, to wstęp do pojawiających się podstępnie dolegliwości, wielokrotnie nie łączonych nawet z narządem ruchu, a wprost z niego wynikających. Biodra są ważne w leczeniu bólów głowy, zawrotów głowy, dysfunkcji miednicy, brzucha, kolan i oczywiście kręgosłupa, ale też wielu innych.

Zakres działań

O biodrach i ich znaczeniu, o tym jak mądrze o siebie zadbać, opowiadamy w ramach podejmowanych przez nas różnego rodzaju działań. Do udziału w nich zapraszamy zarówno profesjonalistów, jak i wszystkich zainteresowanych zdrowym trybem życia. Są to m.in.:
– otwarte wykłady, szkolenia i warsztaty
– prelekcje i warsztaty dla firm
– współpraca z mediami (artykuły, programy edukacyjne, publikacje)
– różnego rodzaju akcje partnerskie
Audycja "Fizjoterapeuta: zdrowe biodra to zdrowy człowiek"
w Polskim Radiu.

Fizjoterapeuta: zdrowe biodra to zdrowy człowiek

Ruch jest manifestem życia. Każdy proces w ciele to poruszenie.

Akcje partnerskie

Jeśli nie możesz znaleźć artykułu lub produktu, chcesz umówić się na wizytę lub zadać jakieś pytanie - zapraszam do kontaktu!

X